Uvažujete o SPA pobytu a nemůžete se zorientovat ?

Uvažujete o SPA pobytu a nemůžete se zorientovat ?

Co jsou to SPA pobyty a kde je najít?

V nabídce jednotlivých společností, které nabízejí nepřeberné množství variant a způsobů, jak pečovat o své tělo a ducha? Pomůžeme vás získat přehled o nabízených službách a s nadhledem se podívat, co je možné absolvovat, co by mělo být součástí, co je samozřejmost a co výjimka.

Základem k pochopení dělení SPA pobytů je pochopení pojmu wellness a SPA.

K tomu doporučujeme nás článek „Co je to SPA“, kde je popsán rozdíl mezi všeobecně známým pojmem wellness a méně používaným SPA. Jestliže si vymezíme tyto pojmy a víme, co obsahuje SPA, pak se můžeme podívat na druhy SPA pobytů.

Základní procedury spadající do SPA nabízí většina hotelů

A podle svého zaměření jsou tyto služby obsáhlé nebo je výběr úzký a omezený. Další variantou, nabízelo by se napsat „lepší variantou“, ale nelze ji označit za lepší, protože každému vyhovuje něco jiného. Ale zkrátka další variantou, zaměřenou více na samotné SPA jsou SPA pobyty v lázních, kde je péče o ducha a tělo zcela pochopitelně více na denním pořádku než v normálním nebo i wellness hotelu.

Poslední možností, která je velmi podobná lázeňským pobytům, je pobyt ve vyloženě SPA destinacích.

Péče je srovnatelná s pobyty v lázních, jen je kladen větší důraz na samotné SPA procedury, zatímco v lázních jsou vždy na pořadu dne i další jiné aktivity a procedury.

Variantou, kterou jsme nezmínili, jsou tak zvané jednodenní lázně, neboli day SPA. Jejich cílem je vyřešení nějakého konkrétního a většinou i akutního problému. Mohou ale pomoci i při pouhé potřebě dopřát si úlevu a jednodenní relaxaci.

Doba jde stále kupředu, tak dnes není výjimkou, že wellness centra a další podniky nabízející SPA pobyty rozšiřují svou nabídku o péči o ruce, peeling a další kosmetické procedury včetně mokré manikúry nebo ošetřování vlasů.

Před objednáním SPA pobytu si vždy ujasněte, co chcete, čemu dáváte přednost a na základě toho vybírejte, ať se nenecháte nalákat nebo oklamat marketingovými řečmi. Také je důležité předem vědět, co vás čeká, aby vaše mysl byla v klidu a ne ve stresu, protože cílem je přesný opak – klid a pohoda.

Vyberte si některý z hotelů, který nabízí SPA pobyty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *