Potíže se sluchem mohou nastat vlivem stáří, nemoci či vrozenou vadou
V případě, že se situace stává neúnosnou, nebo dokonce postiženého ohrožuje na zdraví, je řešením naslouchátko. Tento nepostradatelný pomocník umožňuje nedoslýchavé zařadit zpět do života.
Na jakém principu funguje a kam ho umístit?
Naslouchátko má v sobě zabudovaný mikrofon, jenž přijímá zvuky z okolí. Ty jsou poté zesíleny, aby je ucho nedoslýchavého pohodlně slyšelo. Díky tomu je možné slyšet šepot i nejjemnější zvuk.
Při koupi sluchadla je třeba se rozhodnout, zda ho umístíme do ucha, za ucho nebo do kapsy. Při menší nedoslýchavosti se doporučuje umístit naslouchátko do ucha. Toto praktické umístění rovněž nebude omezovat osoby nosící brýle. Sluchadlo za ucho je většího rozměru, proto ho využívají lidé s nedoslýchavostí vyšší intenzity.
Kapesní naslouchátka pro seniory jsou vhodná v případě, že potřebujete slyšet pouze pár hodin denně.
Co od naslouchátka čekat?
Je velký rozdíl mezi naslouchátkem analogovým a digitálním. Analogové naslouchátko vám kvůli svému jednoduchému provedení nabídne pouze základní funkce. Je vybaveno kolečkem pro nastavení hlasitosti a tlačítkem pro přepínání frekvencí. V jeho prospěch hovoří snadné použití, možnost nosit ho na levém i pravém uchu a 3 velikosti silikonových špuntů, aby dobře v uších drželo.
Digitální naslouchátka umí kvalitněji zpracovat zvuk
Znamená to, že lépe odfiltrují šumění, díky čemuž uslyšíte čistěji. Proč se rozhodnout pro tento typ sluchadel? Nejlepší typy jsou anatomicky tvarované speciálně pro pravé či levé ucho, v balení obdržíte 6 velikostí silikonových špuntů, hlasitost pomocí otočného kolečka můžete jednoduše ovládat špičkou prstu i za situace, že máte naslouchátko v uchu. Součástí balení jsou rovněž 2 zinkové baterie, zařízení tak můžete ihned používat.
Zážitek pro dva v pivním hotelu Zlatá kráva s wellness