Hloh jednosemenný na zklidnění organismu, proti stresu a nespavosti

Hloh jednosemenný na zklidnění organismu, proti stresu a nespavosti

Hloh jednosemenný, když kvete nevoní

Vyskytuje se nejen v parku, ale i na krajích lesa, tak je možnost si nasbírat jeho květy, ale i listy a jeho plody. Ty se nazývají hložinky.

Je sice možnost zakoupit v lékárně již sušené květy hlohu, ale proč si to nevyrobit sami doma, když se to přímo nabízí při našich procházkách parkem.

Hloh jednosemenný je bylina, působící hlavně na zklidnění organismu proti stresu, nespavosti, regulaci krevního tlaku či arytmii a srdečních potížích i jako prevence proti angině pectoris.

Hlog má blahodárný účinek pro náš organismus, protože obsahuje karoteny, pektiny, třísloviny a mnoho vitamínů skupiny B a C.

Hloh jednosemenný

Hloh jednosemenný najde využití hlavně ve formě čaje, kdy přelijeme lžičku sušených květů ¼ l horké vody a necháme stát 5 min.
Po scezení popíjíme během dne.

Je také dobrý při snaze docílit nižší krevní tlak. Smícháním tinktury z hlohu s přesličkou 1:1 a užívat 20 kapek se lžící vody 1x denně.

Tinkturu připravíme jednoduše, když 200 g hložinek rozdrtíme a vložíme do 1 l vodky a necháme stát 2-3 týdny.

Pokud se ale berou léky na krevní tlak či na srdce, je nutno se předem poradit s lékařem.

Komentář k “Hloh jednosemenný na zklidnění organismu, proti stresu a nespavosti”

  1. rojak napsal:

    Vidíte, člověk třeba okolo toho chodí a neví ani na co se dá tato bylinka, nebo rostlina využít. To si raději zajdeme do lékárny pro chemicky vyrobený lék, který Vám třeba ani nepomůže, než si třeba nasušit nějaké bylinky na různé zdravotní neduhy a mít větší možnost úlevy. Zkrátka je to naše lidská neznalost a možná i pohodlnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *