Semínka Chia, která jsou prospěšná pro náš organismus

Semínka Chia, která jsou prospěšná pro náš organismus

Pokud zařadíme do našeho jídelníčku různá semínka, tak rozhodně neprohloupíme a především to prospěje našemu tělu.

Chia semínka, konopné, slunečnicově, lněné, dýňové a mnohá další jsou běžně dostupná v obchodech. Pokud ale chceme kvalitní, tak bychom měli vybírat z ověřených zdrojů. Nicméně každé semínko je nositelem zdraví prospěšných látek a lze jej do jídelníčku zařadit v různých podobách.

Proč jsou pro nás semínka vhodná

  1. Je to přírodní produkt

Semena jako taková mají v sobě ukrytý hotový poklad, především sílu, která má léčebné účinky. Je to prosté, obsahují vysoký podíl vlákniny, bílkovin, vitamínů a minerálů. V podstatě stačí pár semínek denně a je možné je podle chuti i střídat. Přidat je do salátů, jogurtů, mléčných výrobků nebo je pojídat jen tak jako mlsání. Tělo si z nich vezme to, co potřebuje a nemusí to složitě získávat z naší každodenní stravy, která zrovna mnohdy nevyniká nějakou pestrostí, natož výživnými látkami.

  1. Zdroj vlákniny

Možná bychom se podivili, kdybychom se zaměřili na náš jídelníček, jak málo konzumujeme produktů, které obsahují vlákninu. Semínka jsou velmi prospěšná na trávení a dokonce jako prevence rakoviny tlustého střeva. Pojídáním semínek získáme alespoň její podstatnou část.

  1. Nepostradatelné bílkoviny

Bez semínek se neobejdou zejména vegani nebo vegetariáni, službu poskytnou i při redukčních dietách a je to prosté, jelikož obsahují vysoký podíl bílkovin. Podle průzkumů jich obsahují až 30 %. Bílkovina je velmi důležitá pro naše tělo a bohužel v nekvalitně zpracovaném jídelníčku jí moc nenalezneme.

  1. Konzumací se vše zlepší

Chia semínkaTo platí na celé naše tělo, semínka jsou nositelé vitamínů, například skupiny A, B a C dále obsahují hořčík, železo, draslík, vápník a zinek. Všechny tyto zdroje potřebujeme i pro naše vlasy, nehty, pokožku a zuby. Jejich konzumací skutečně prospějeme celému našemu tělu.

Různé druhy sušených plodů a semínka můžete koupit v obchodu Plody Slunce

Můžete se podívat i na jiný druh zdravé výživy. Nicméně semínka, která mají v nabídce, jsou naprosto skvělá. Nejen ohledně množství, které si lze vybrat podle potřeby, ale díky tomu, že jsou již oloupaná a to rozhodně ušetří čas a občas i naše nervy s loupáním.

Komentář k “Semínka Chia, která jsou prospěšná pro náš organismus”

  1. rojak napsal:

    Chia semínka patří mezi silné antioxidanty, superfoods, jsou navíc zdrojem nenasycených mastných kyselin Omega 3 a 6 v ideálním poměru 1 : 3, vlákniny (téměř 40 %) omezují chuť k jídlu, jsou dobře stravitelná. Chia patří mezi superpotraviny díky svým unikátním účinkům a zdrojům vitaminů, kvalitních sacharidů, minerálů a aminokyselin. Hydratují tělo po dobu minimálně 5 hodin díky schopnosti nasát vodu a desetinásobně zvětšit vlastní hmostnost. Chia v kombinaci s vodou vytváří gel, který pomáhá tělo hydratovat zevnitř a proto jsou vhodná Chia semínka zejména pro sportovce, diabetiky, celiaky a vegetariány.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *