Brokolice je darem přírody a právem označovaná za nejzdravější zeleninu

Brokolice je darem přírody a právem označovaná za nejzdravější zeleninu

Proto se brokolice řadí mezi superpotraviny

Brokolice vypadá jako zelený květák a obsahuje přímo poklad pro naše zdraví.

A proč je brokolice superpotravina?

Je především plná vitamínů C, A, D, E, B2, B6, obsahuje železo, beta-karoten, kyselinu listovou a spoustu minerálních látek, např. fosfor, vápník, hořčík, síru a hlavně draslík, který pomáhá snižovat krevní tlak.

Můžeme tak tvrdit, že brokolice je přímo vitamínová bomba.

Květák všichni známe, brokolice teprve nedávno zazářila v našich kuchyních. Je oblíbenou potravinou pro svoji chuť, snadnou přípravu a je velmi dobře dostupná.

Měli bychom ji častěji zařazovat do svého jídelníčku, protože zlepšuje trávení, posiluje srdce, upravuje poruchy spánku a podporuje látkovou výměnu.

Brokolice má dobrý vliv na náš cévní systém

Ve srovnání s jinými druhy zeleniny obsahuje velké množství sulforafanu, který dokáže snižovat nebezpečné volné radikály a tvoří enzymy, které dokážou detoxikovat látky způsobující rakovinu.
Jsou jedny z nejsilnějších protirakovinných sloučenin. Brokolici jsou také připisovány účinky při snižování rizika infarktu.

Brokolice je plná vitamínů

Brokolice

Brokolice obsahuje velké množství pro zdraví prospěšných látek

Nobsahuje skoro žádné sacharidy, proto ti, co potřebují dát nějaké to kilo dolů, měli by ji zařazovat do svého jídelníčku pravidelně.

Brokolice má v sobě i hodně vlákniny, která zpomaluje příjem potravy. Váže na sebe hodně vody, proto je účinná v boji s nadbytečnými kilogramy. Proto pokud chcete zhubnout, jezte brokolici. Může se jíst i syrová, nebo 5-10 minut povařená, nejlépe v páře, tak neztratí ani svou krásnou barvu.

Brokolice se dá jíst i syrová v zeleninových salátech, jako příloha k masu a bramborám, dobrá volba jsou polévky, nebo zapečená v troubě.
Jako novinka se osvědčila do nápojů, připravovaných ve smoothie – (nápojový mixér, který rozmixuje všechny běžné druhy zeleniny, ale i ledové kostky) spolu třeba s avokádem a ořechy. Rozmixovaná je vhodná i pro malé děti jako příkrm.

Jak je vidět, brokolice našemu zdraví může jen prospět.

Komentář k “Brokolice je darem přírody a právem označovaná za nejzdravější zeleninu”

  1. rojak napsal:

    Zeleninu mám rád všechnu. Jak studenou, tak v tepelné úpravě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *