3 rady a tipy, jak mít dlouhé přírodní nehty

3 rady a tipy, jak mít dlouhé přírodní nehty

Ženy v sobě mají od přírody zakódováno, že chtějí být atraktivní a co nejvíc zaujmout své okolí. Nadýchané vlasy, zářivá pleť, hebká pokožka, lichotivá postava, to je to, oč tu běží. A třešnička na dortu tomu všemu? Krásné dlouhé a zdravé přírodní nehty. Jak jich dosáhnout? To brzy zjistíte.

Trendem dnešní doby je přirozená krása. Není pevně dané, co musíte nosit nebo jak se líčit, ale je kladen důraz na přirozený vzhled a hlavně, abyste byla ve vlastním těle spokojená. I ve světě manikúry se ledasco změnilo. Přehnaně dlouhé špičaté nebo hranaté nehty plné barev už nejsou v kurzu. Přirozený elegantní vzhled je to pravé ořechové. Jak ale získat dokonalý tvar a délku, když se vám nehty lámou, třepí nebo skoro nerostou? Tyto 3 rady vám mohou pomoci.

Pozor na vodu

Asi pro vás není velkým překvapením, že dlouhá doba v bazénu, sprše nebo vaně nehtům nesvědčí. Změknou a jsou velmi náchylné k poškození a ulomení. Proto vždy ruce důkladně osušte a vyhněte se po koupání bezprostřední zátěži nehtů. Pozor dávejte i při mytí nádobí a používejte rukavice. Ochranu ocení nejen nehty, ale i pokožka rukou.

Fyzická námaha

Každá činnost, při které nasazujete ruce a nehty do akce, ať už jde o práci, koníček nebo domácí úklid, je chvílí, kdy mohou dojít k úhoně. Pokud si nechcete nehty zlomit, je dobré je dodatečně zpevnit. Možná se vám to nezdá, ale pomůže i jedna nebo dvě vrstvy klasického laku na nehty, třebaže obvykle nevydrží déle, než pár dní.

Tip: Lepší alternativou laku je gel lak. Práce s ním je obdobná, ale je pevnější, pružný, a na nehtech vydrží i dva týdny bez poškození. Při jeho aplikaci je ovšem nutná UV nebo LED lampa.

Pokud se pro gel lak rozhodnete, doporučujeme pořízení výhodné sady na úpravu nehtů gel lakem, kde najdete vše potřebné včetně návodu.

Vitamíny a minerály do akce

Měkkým, krátkým nehtům často chybí dostatek minerálů a vitamínů. Raději, než běžet do lékárny a polykat prášky se zaměřte na potraviny obsahující vitamíny C, B, A, a také na dostatek železa a zinku. Také myslete na to, že nejdůležitější při regeneraci je čas. Po žádném ovoci ani pilulce vám nehty ze dne na den nenarostou. Počítejte s týdny, než zaznamenáte jasně viditelné zlepšení kvality nehtů, ale i kůže a vlasů. Čekání se ale vyplatí. Nehty zesílí a naberou zpět zdravou barvu.

Velkým pomocníkem, kromě vyvážené stravy, je také pravidelné mazání rukou kvalitními krémy a vyživování nehtů za pomoci speciálních olejíčků.

Kromě jejich posilujících účinků si navíc můžete vychutnat i celou škálu ovocných a květinových vůní. Právě díky nim je aplikace tolik příjemnou a relaxační záležitostí. Za chvíli budete mít nehty jako ze salónu, pouze s tím rozdílem, že budou vaše vlastní, nikoliv umělé :)!

2 komentáře k “3 rady a tipy, jak mít dlouhé přírodní nehty”

  1. rojak napsal:

    Myslím si že, nehty jsou především estetickou záležitostí hlavně pro ženy. Mít stále hezky upravené ruce je snem každé ženy, ale takové ty dlouhé umělé nehty se mi na nich vůbec nelíbí. Navíc si myslím, že takové to lepení nehtů je spíše oslabuje a ničí.

  2. babicka11 napsal:

    Mám krátce střižené nehty, které jsem si jen občas lakovala bezbarvým lakem na nehty. Dlouhé nehty, nebo umělé jsem nikdy neměla a nechtěla. Taky by mi vadily při psaní na stroji nebo počítači a hlavně při přípravě různých jídel, kde se při práci musí používat ruce, třeba při přípravě těsta :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *